Rafičky na hodinách se zastavily tři minuty po půl jedné. Patrně proto, že se staly jedním z cílů sněhového bombardování. Přesnost zásahů dokazovaly stopy po sněhových koulích. Podle informací Práva koulovačku vedl právě novopečený mariánskolázeňský starosta, který se k novoroční akci přiznal.

„Ano, koulovačku jsem zorganizoval já. Trochu se zvrhla a někdo z ostatních začal házet koule na hodiny. Z nich spadla obruč, kterou jsem odnesl na městkou policii a strážníky o všem informoval. Že se hodiny zastavily, toho jsme si v tu chvíli nevšimli. Určitě ale nešlo o žádný cílený útok na kolonádu,“ řekl Právu Franta.

Jestli osudnou kouli hodil on, ale neví. „To už si nevybavuji. Pokud ale došlo ke škodě, tak se omlouvám. Milerád ji uhradím,“ dodal starosta. Silvestrovská klukovina ho zřejmě bude stát několik set až tisíc korun. K dobru mu je, že událost sám od sebe oznámil. Venkovní hodiny na budově, která je památkově chráněná, nebyly původní.

Sestřelenou obruč už městská policie předala technickým službám, jejichž pracovníci ji nasadili zpět. Na zprovoznění si ale hodiny ještě musí počkat.