MLADÍ TENISTÉ V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH NAVAZUJÍ NA GALEŮV POHÁR

10.6.2016
Autor:
Město, které hostilo tenisovou soutěž juniorských reprezentačních celků Galeův pohár od roku 1967 do začátku devadesátých let, už poosmé přivítalo mezinárodní turnaj hráčů do šestnácti let. Na kurtech TCF Signalbau se jich tento týden sešlo skoro sto, přesně sedmadevadesát, 52 chlapců a 45 děvčat.

„Návaznost na Galeův pohár to není, protože ten bychom chtěli přivést zpět do Mariánských Lázní,“ upozorňuje Stanislav Česal, hlavní pořadatel turnaje a předseda TCF Signalbau Mariánské Lázně. „Už jsme o tom jednali s agenturou, která jej pořádá.“

Do té doby se v Mariánských Lázních pořádá mezinárodní juniorský turnaj hráčů do šestnácti let. Pořádá se každý rok ve stejném termínu na začátku července. „Pro klub a pro město je vhodné mít dobrý mezinárodní turnaj světové úrovně,“ míní Stanislav Česal.

Opět se sjeli hráči z celé Evropy, po dlouhé době Holanďané, často jezdí Italové. „U holek Chorvatsko, Maďarsko, Lotyšsko, Francie, nějaké státy přibyly. No rozdíl od loňska, kdy tady byly Indky, letos žádná exotika,“ nahlíží Česal do startovní listiny.

Z ní se také hlavně nasazení a tím pádem možní favorité. Jedničkou je Polák Mateusz Skuttela (v žebříčku 180.). „Už tady byl loni, neprobojoval se mezi nejlepší, ten by se letos mohl pokusit vyhrát poté, co loni nabral zkušenosti. Jinak sem jezdí mladí neznámí hráči, u nichž je těžké odhadovat, jakou mají výkonnost,“ míní pořadatel. Dvojkou je Čech Štěpán Pecák (254) z TK Benátky nad Jizerou a trojkou Němec Torski Osman (328). Nejblíže kraji je Filip Šmíd z Plzně a nejdále zcela určitě Američan Sam Sherman, jenž je na sedmém místě.

U dívek je nejvýše nasazená Češka Tereza Weisheitlová (272) před Ruskou Katarinou Vitmanovou (279) a Polkou Nikolou Pokopniakovou. „Většinou jsou dobré Rusky.“ Pětkou je Klára Nováková z TK Slavia Plzeň a jedenáctkou Sabina Břicháčková (Tenisklub Cheb).

„Hodně se zlepšila. S tenisem začínala později, dělala nejprve krasobruslení, rychle to dohnala a teď je docela dobrá. Mohla by být aspoň ve čtvrtfinále,“ odhaduje Stanislav Česal. Na 28. místě je hráčka pořádajícího TCF Signalbau Mariánské Lázně Tereza Krejzová. Na turnaji hrála už loni a společně s Nelly Jandovou vybojovala v deblu bronz.

„Je z Plané, do klubu přišla jako mladší žákyně. Hraje slušně, ale mohla by hrát lépe.“ Na divokou kartu se ještě do turnaje dostala Dominika Musilová z pořádajícího klubu. „Ta bude spíš na zkušenou, taková mladá holka.“

Hráči a hráčky mají samozřejmě možnost hrát čtyřhru, bohužel toho nevyužívají. „Těch se moc nehraje a to mě překvapuje. Oni přijedou, zaplatí vklad a nehrají čtyřhru, loni ze šedesáti singlistů chlapců hrálo jen osmačtyřicet čtyřhru, to nechápu,“ kroutí hlavou Stanislav Česal a doplňuje: „Turnaj funguje díky podpoře Karlovarského kraje a města Mariánské Lázně, děkujeme jim za to.“

GALEUV_POHAR

(Zdroj: iDnes.cz, Ivo Vymětalík)

Nelze vložit komentář.

 Aktuální vysílání TVML
Aktuální vysílání TVML
   ***
***
Skylink radost se dívat
Skylink radost se dívat
Oficiální stránky města
Oficiální stránky města
TVML na Facebooku
TVML na Facebooku
Sběrna v prodejně TVSAT
Sběrna v prodejně TVSAT