VYSÍLÁNÍ DVB – T2 SPUŠTĚNO Z VYSÍLAČE MARIÁNSKÉ LÁZNĚ – DYLEŇ

28.3.2018
Autor:

Televizní programy ze druhé generace pozemního vysílání mohou naladit domácnosti v další částí České republiky. Do provozu byl uveden přechodový multiplex 13 z vysílače Mariánské Lázně – Dyleň.

Vysílač Mariánské Lázně – Dyleň doplňuje dosavadní vysílací síť 13, kterou tvoří vysílače v Praze, Brně, Ostravě, v Uherském Hradišti, Hradci Králové, Pardubicích, Teplicích, Ústí nad Orlicí a Ústí nad Labem. V multiplexu PS13 – balíčku televizních a rozhlasových programů, který je vysílán na jednom kanále v rámci digitálního vysílání – se aktuálně vysílají programy televizní skupiny Nova: TV Nova, Nova Action, Nova Gold, Nova Cinema a Nova 2, dále pak Relax, Rebel, Kinosvět vše v SD kvalitě a také JOJ Family v HD rozlišení. Programy se vysílají v kodeku HEVC (H.265) a HE-AAC

Ve čtvrtek 29. března bude spuštěna také přechodová síť PS11 České televize (ČT) s programy veřejnoprávního vysílatele ve vysokém rozlišení HDTV. Pro příjem vysílání multiplexů v DVB-T2 je nutný novější set top box nebo televizor s podporou DVB-T2 a HEVC. Aktuálně domácnosti nemusí měnit svoji přijímací techniku. Vysílání celoplošných DVB-T multiplexů zatím probíhá v původním rozsahu.

dvbt2 web

 

Zdroj: https://www.parabola.cz/clanky/6348/dvb-t2-mux-ps13-spusten-z-vysilace-marianske-lazne/

Nelze vložit komentář.

***
***
   ***
***
Skylink radost se dívat
Skylink radost se dívat
Oficiální stránky města
Oficiální stránky města
TVML na Facebooku
TVML na Facebooku
Sběrna v prodejně TVSAT
Sběrna v prodejně TVSAT