„VŠUDYBYLKA “ pod párou

15.5.2020
Autor:

Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka o víkendu zatopí pod kotlem téměř sto let staré parní lokomotivy přezdívané „Všudybylka“. Návštěvníci si tak budou moci zpestřit zážitek z návštěvy muzea svezením ve vyhlídkových vozech tažených parní lokomotivou. Muzeum je do konce června otevřeno denně od 9:30 do 15 hodin, o víkendech až do 17 hodin. 

Připomeňme si Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka a Všudybylku staršími reportážemi Televizního studia Mariánské Lázně.

VŠUDYBYLKA

V pátek 28. září se chystají velké oslavy 140 let tratě Plzeň – Cheb. Po okružní trase Karlovy Vary – Sokolov – Cheb – Lázně Kynžvart – Mariánské Lázně – Bečov nad Teplou – Karlovy Vary pojede zvláštní vlak tažený lokomotivou řady 354 Všudybylkou a ve stanicích od Chebu po Mariánské Lázně. Při této příležitosti se pojďme podívat na dokument z její poslední návštěvy.

 

MUZEUM PRO PŘÍŠTÍ GENERACE  -  Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka

Příjezd Papouška – parní lokomotivy řady 477.0 v čele mimořádného vlaku jedoucího z Prahy do Lužné u Rakovníka, předznamenal slavnostní zahájení sezóny ve zdejším železničním muzeu Českých drah.

Nelze vložit komentář.

 Aktuální vysílání TVML
Aktuální vysílání TVML
   ***
***
Skylink radost se dívat
Skylink radost se dívat
Oficiální stránky města
Oficiální stránky města
TVML na Facebooku
TVML na Facebooku
Sběrna v prodejně TVSAT
Sběrna v prodejně TVSAT